تبلیغات
نشریه اینترنتی گُلی - شباهت عجیب میوه ها با اعضای بدن

شباهت عجیب میوه ها با اعضای بدن

شنبه 31 مرداد 1388 12:24 ق.ظ

نویسنده : saman
                                           شباهت عجیب میوه ها با اعضای بدن

 

¨     هویچ حلقه شده شبیه چشم انسان است.مردمك عنبیه و خط نوری كه به چشم می رسد، درست مانند چشم انسان می باشد.تحقیقات نشان می دهد كه مصرف هویچ باعث افزایش جریان خون در عملكرد چشم می باشد.

¨     وقطی گوجه فرنگی را از وسط دو نیم می كنیم، چهار تا خانه قرمز می بینید كه دقیقاً مثل قلب قرمز است و چهار تا بخش مجزا دارد. تحقیقات نشان داده كه گوجه فرنگی خون را تصفیه می كند.

¨     حبه های انگور روی خوشه، شبیه قلب است و دانه از آنها شبیه سلول های خونی. امروزه تحقیقات نشان داده كه انگور برای حیات قلب بسیار مفید است.

¨     گردو به مغز انسان می ماند؛ نیم كره راست و نیم كره چپ دارد.قسمت بالای مغز و پایین مغز.حتی چین خوردگی ها و پیچیدگی های آن هم شبیه نئو كورتكس می باشددر حال حاضر می دانیم كه گردو 36 مرتبه نورون های پیام رسان به مغز را گسترش می دهد.

¨     تا حالا به شكل لوبیا قرمز دقت كردید؟... همین طور است شبیه كلیه انسان است. تحقیقات نشان داده كه لوبیا قرمز در بهبود عملكرد كلیه نقش بسزایی دارد.

¨     ساقه كرفس شبیه استخوان انسان است و این نوع از سبزیجات در استحكام استخوان بسیار موثر می باشد. استخوان ها از %23 سدیم تشكیل شده و كرفس هم %23 سدیم دارد. چنانچه در رژیم غذایی شما سدیم وجود ندارد. كرفس می تواند این كمبود را جبران كند.

¨     پیاز شبیه سلول های بدن اس. امروزه تحقیقات نشان داده است كه پیاز نقش مهمی در خروج مواد زائد از بدن را داراست و باعث ریزش اشك و شست و شوی لایه مخاطی چشم می گردد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 8 شهریور 1388 02:21 ق.ظ