تبلیغات
نشریه اینترنتی گُلی - سیستم عامل جدید آی- فون

سیستم عامل جدید آی- فون

جمعه 20 فروردین 1389 11:25 ب.ظ

نویسنده : saman
پل معرفی كرد
سیستم عامل جدید آی- فون
جام جم آنلاین: اپل نسخه چهارم سیستم عامل دستگاههای قابل حمل خود را معرفی کرد. نوآوریهای این نسخه جدید عملکردهای دستگاههای لمسی قابل حمل آی- فون و آی- پد را افزایش می دهد.

نسخه چهارم سیستم عامل اپل ویژه دستگاههای قابل حمل معرفی شد. شرکت اپل ضمن معرفی این سیستم عامل تاکید کرد که در تابستان امسال بین ماههای ژوئن و ژوییه نسخه جدید "آی- فون" را عرضه خواهد کرد.

معرفی سیستم عامل iPhone OS 4.0 در زمانی انجام شد که تنها پنج روز از آغاز فروش لوح- رایانه "آی- پد" گذشته و در این مدت کوتاه بیش از نیم میلیون دستگاه از این محصول اپل به فروش رفته است.

یکی از نوآوریهای این سیستم عامل جدید این است که کاربران "آی- فون" و"آی- پد" به کمک آن می توانند همزمان از چندین عملکرد و برنامه استفاده کنند. در واقع این ویژگی در نسخه کنونی این سیستم عامل نیز وجود دارد اما تنها به برنامه هایی جواب می دهد که اپل به صورت پیش نصب در روی این دستگاهها قرار داده است.

ما اکنون با کمک این نوآوری امکان استفاده همزمان از "جی. پی. اس"، گوش دادن به موسیقی و صحبت از راه "اسکایپ" بر روی "آی- فون" امکانپذیر می شود.

از دیگر نوآوریهای این سیستم عامل جدید می توان به حمایت صفحه کلید بلوتوث برای نوشتن بر روی "آی- فون" و "آی- پد" با یک صفحه کلید واقعی و عملکرد "کتاب الکترونیک" اشاره کرد.

این نوآوری جدید موجب می شود که "آی- فون" نیز به یک پخش کننده کتابهای الکترونیک تبدیل شود و با اتصال به فروشگاه " iBookstore" اپل، کتابهای الکترونیک را بارگذاری کند.

براساس گزارش PC Magazine ، عملکرد مهم دیگر iPhone OS 4.0 امکان ایجاد برنامه ها و فایلهایی است که بتوانند برای چاپ بر روی کاغذ سازماندهی شوند. در حال حاضر بر روی "آی- فون" امکان ایجاد فولدرهای شخصی برای قرار دادن فایلهای قابل چاپ وجود ندارد اما با این عملکرد جدید، کاربر می تواند فولدرهایی را برای گذاشتن پرونده های متنی قابل چاپ بر روی کاغذ ایجاد کند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -