تبلیغات
نشریه اینترنتی گُلی - مایكروسافت چشم‌هایت را باز كن

مایكروسافت چشم‌هایت را باز كن

پنجشنبه 2 اردیبهشت 1389 11:10 ب.ظ

نویسنده : saman

نشریه اینترنتی گلی: مایكروسافت تمایل ندارد این تصویر در جهان رویت شود؛ تصویری كه كارگران چینی را در شیفت‌های 15 ساعته كاری نمایش می‌دهد كه در زمان استراحت 10 دقیقه‌ای خود به خواب فرو رفته‌اند. مردان و زنانی كه مجبورند 6 یا 7‌روز هفته را مشغول ساختن میكروفن و وب‌كم برای شركت مایكروسافت باشند؛ تصویری كه از شركت KYE در چین به بیرون درز كرده است.

دختران جوانی كه تنها بین 18 تا 25 سال دارند باید از ساعت 7:45 صبح تا ساعت 10:55 شب كار كنند و گاهی هزاران كارگر باید در اتاق‌های كوچك و با گرمای بالا مشغول كار در این بازه زمانی باشند.

بر اساس گزارش كمیته‌ای كه وضعیت كارگران را طی 3 سال تحقیق بررسی كرده آنها در حین كار نباید صحبت كنند یا به موسیقی گوش دهند. همچنین باید غذاهای بی‌كیفیت كارخانه را بخورند و در حین شیفت خود حق رفتن به دستشویی را ندارند. بیشتر این كارگران در خوابگاه كارخانه می‌خوابند. 14 نفر در یك اتاق و خود آنها باید تشك و رختخواب خود را بخرند وگرنه باید روی چوب بخوابند! آنها با اسفنج و سطل حمام می‌كنند.

نكته عجیب این‌كه یكی از كارگران چون انگشت‌هایش زیر دستگاه پانچ قطع شده جریمه شده است!

البته مایكروسافت تنها شركتی نیست كه تولید محصولات خود را به KYE داده، ولی حدود 30 درصد از محصولات این كارخانه متعلق به شركت مایكروسافت است و مابقی شركت‌هایی چون HP، سامسونگ، ASUS و ... مشتری این شركت هستند. یكی از این كارگران به كمیته تحقیق گفته است: «ما شبیه زندانی‌ها هستیم. به نظر می‌رسد فقط برای كار كردن زنده هستیم.»
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -