تبلیغات
نشریه اینترنتی گُلی - با چشمهایتان رانندگی کنید

با چشمهایتان رانندگی کنید

شنبه 4 اردیبهشت 1389 11:30 ب.ظ

نویسنده : saman
فناوری جدید در آلمان

نشریه اینترنتی گلی: محققان آلمانی فناوری جدیدی ابداع کرده اند که به رانندگان امکان می دهد تنها با کمک چشم های خود خودرو را هدایت کنند.

به گزارش ان بی سی ، «رائول روژاس» محقق هوش مصنوعی دانشگاه Free برلین اعلام کرد این تکنولوژی حرکات چشم راننده را دنبال کرده و در مقابل خودرو را به هر مسیری که فرد در حال نگریستن به آن است ، هدایت می کند. این فناوری جدید در فرودگاهی در پایتخت آلمان معرفی شد.

در این نمایش راننده توانست خودرو را با حرکت دادن مسیر نگاه کنترل کرده و آن را با سرعت 50 کیلومتر بر ساعت براند. به گفته روژاس هدف بعدی استفاده از این تکنولوژی که eyeDriver نام دارد ، در راندن خودرو با سرعتی برابر 60 کیلومتر بر ساعت و در نهایت راندن خودرو در خیابان هایی است که عابران در آن رفت و آمد دارند.


با این حال گزینه های ایمنی درباره این تکنولوژی زمان تجاری سازی آن را با سئوال های متعددی مواجه می کند. گزینه هایی مانند نگاه کردن به یک عابر پیاده یا نوشتن یک پیام كوتاه یا صحبت کردن با تلفن همراه در هنگام رانندگی با کمک این تکنولوژی از جمله مواردی است که می توانند در هنگام استفاده از این تکنولوژی خطرساز باشند.

پاسخ محققان به این انتقادات خودرویی خودکار به نام «روح برلین» است که از مسیریاب جی پی اس ، دوربین های تصویربرداری ، لیزرها و اسکنرهای متعدد برخوردار است که می تواند رانندگی خودرکار را در خودرو پشتیبانی کند. به این شکل امکان هدایت خودکار خودرو یا هدایت آن با کمک چشمهای راننده وجود خواهد داشت و در این صورت اتومبیل بر اساس تجهیزاتش رانندگی را به عهده می گیرد و تنها بر سر تقاطع ها به راهنمایی راننده نیاز خواهد داشت.

مهر
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -